Skip to content

936 Magnolia RdVineland, NJ 08360

Built 1936
Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 28, 2056

Property Information

Block5804
Lot26
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page58

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.61

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,500
15%
Improvement Value:$263,800
85%
Total Assessment$309,300

Sale
$1
DeedBook 867, Page 327

Property Built

Built

Year Built: 1936