Skip to content

1385 Magnolia Rd(Block 5901 Lot 25)Vineland, NJ 08361

Built 2010
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 12, 2016

Property Information

Block5901
Lot25
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page59

Building Details

Building Class---
Description1S-F
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,400
5%
Improvement Value:$1,467,100
95%
Total Assessment$1,544,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$49,177+0.7%
2024$48,853+0.0%
2023$48,838+8.0%
2022$45,208+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2010