Skip to content

1528 Blackburn CtVineland, NJ 08361

Built 1950

Last Sale Date
Nov 15, 2054

Property Information

Block5901
Lot9
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page59

Building Details

Building Class16
Description1S-F- -1UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,192
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,200
31%
Improvement Value:$80,600
69%
Total Assessment$116,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,719+0.7%
2024$3,694+5.0%
2023$3,519+2.9%
2022$3,419+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950