Skip to content

1633 Magnolia RdVineland, NJ 08361

Built 1917
Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 1, 2064

Property Information

Block5901
Lot33
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page59

Building Details

Building Class---
Description1S-CB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,900
41%
Improvement Value:$66,400
59%
Total Assessment$112,300

Sale
$1
DeedBook 1032, Page 203

Property Built

Built

Year Built: 1917