Skip to content

2365 S Delsea DrVineland, NJ 08360

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Feb 5, 2026

Property Information

Block6102
Lot45
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page61

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$150,000
93%
Improvement Value:$10,500
7%
Total Assessment$160,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,110+0.7%
2024$5,077+5.0%
2023$4,836+2.9%
2022$4,698+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$500,000
DeedBook 4281, Page 2758Recorded2/6/2026

Property Sale

SaleMulti
$481,000
DeedBook 4281, Page 2361Recorded2/6/2026

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$1,750,000
DeedBook 2906, Page 345