Skip to content

783 E Elmer Rd(Unit QFARM)Vineland, NJ 08360

Farm (Qualified)
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$99,000
Last Sale Date
May 22, 2025

Property Information

Block6202
Lot10
QualifierQFARM
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page62

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage740
Acreage13.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$12,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$12,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$357+0.8%
2024$354+7.9%
2023$328+0.2%
2022$328+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$99,000
Sq Ft740DeedBook 4271, Page 197Recorded6/2/2025

Also conveyed in this deed

1 parcel