Skip to content

2307 Nona DrVineland, NJ 08361

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 13, 2010

Property Information

Block6301
Lot121
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page63

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,622
Acreage0.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,900
22%
Improvement Value:$152,500
78%
Total Assessment$195,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,222+0.7%
2024$6,181+5.0%
2023$5,887+2.9%
2022$5,719+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 4009, Page 4501

Property Built

Built

Year Built: 1964