Skip to content

2176 Nona DrVineland, NJ 08360

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 8, 2022

Property Information

Block6301
Lot127
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page63

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,991
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,100
19%
Improvement Value:$157,400
81%
Total Assessment$194,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,193+0.7%
2024$6,152+5.0%
2023$5,860+15.2%
2022$5,087+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$245,000
Sq Ft1,991DeedBook 4210, Page 4275Recorded6/4/2021

Property Sale

Sale
$148,000
DeedBook 2702, Page 237

Property Built

Built

Year Built: 1964