Skip to content

1302 Garry AveVineland, NJ 08361

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 12, 2024

Property Information

Block6301
Lot140
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page63

Building Details

Building Class16
Description1S-F-2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,932
Acreage0.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,700
24%
Improvement Value:$134,300
76%
Total Assessment$177,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,636+0.7%
2024$5,599+5.0%
2023$5,333+2.9%
2022$5,181+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$87,500
DeedBook 2414, Page 50

Property Built

Built

Year Built: 1962