Skip to content

1162 Garry AveVineland, NJ 08361

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 14, 2018

Property Information

Block6301
Lot147
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page63

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,204
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,400
27%
Improvement Value:$116,600
73%
Total Assessment$159,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,063+0.7%
2024$5,029+5.0%
2023$4,791+2.9%
2022$4,654+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971