Skip to content

2265 S Main RdVineland, NJ 08360

Built 1950

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 26, 2025

Property Information

Block6301
Lot93
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page63

Building Details

Building Class16
Description1.75S-F- -3UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,373
Acreage1.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,600
12%
Improvement Value:$260,900
88%
Total Assessment$295,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,409+0.7%
2024$9,347+5.0%
2023$8,903+2.9%
2022$8,649+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950