Skip to content

2462 Graiff'S WayVineland, NJ 08360

Built 2007

Last Sale Price
$304,000
Last Sale Date
Aug 15, 2007

Property Information

Block6402
Lot100
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1S-F-1AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,794
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,500
21%
Improvement Value:$190,800
79%
Total Assessment$240,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,651+0.7%
2024$7,601+5.0%
2023$7,240+2.9%
2022$7,034+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$304,000
DeedBook 4030, Page 3738

Property Built

Built

Year Built: 2007