Skip to content

2675 Dante AveVineland, NJ 08361

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 6, 2010

Property Information

Block6402
Lot5
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description1S-S- -2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,094
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
20%
Improvement Value:$179,900
80%
Total Assessment$224,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,161+0.7%
2024$7,114+5.0%
2023$6,776+2.9%
2022$6,583+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$254,000
DeedBook 4023, Page 3611

Property Built

Built

Year Built: 1957