Skip to content

1987 S Lincoln Ave(Block 6402 Lot 118)Vineland, NJ 08361

Built 2001
Church/Charitable

Last Sale Price
$1,400,000
Last Sale Date
Apr 25, 2008

Property Information

Block6402
Lot118
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage12.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,800
6%
Improvement Value:$1,349,100
94%
Total Assessment$1,427,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2010$33,685+5.0%
2009$32,070
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,400,000
DeedBook 4042, Page 7726

Property Built

Built

Year Built: 2001