Skip to content

1812 Wynnewood DrVineland, NJ 08360

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block5212
Lot14
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,194
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,600
20%
Improvement Value:$149,700
80%
Total Assessment$188,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,995+0.7%
2024$5,956+5.0%
2023$5,673+7.8%
2022$5,262+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967