Skip to content

2624 Graiff'S WayVineland, NJ 08361

Built 2008

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 28, 2018

Property Information

Block6402
Lot93
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,447
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,900
25%
Improvement Value:$164,700
75%
Total Assessment$219,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,992+0.7%
2024$6,946+5.0%
2023$6,617+2.9%
2022$6,428+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$234,612
DeedBook 4049, Page 6604

Property Built

Built

Year Built: 2008