Skip to content

3288 Heron StVineland, NJ 08361

Built 1978

Last Sale Price
$67,000
Last Sale Date
Aug 31, 1978

Property Information

Block6405
Lot61
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,223
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,200
19%
Improvement Value:$174,800
81%
Total Assessment$215,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,846+0.7%
2024$6,800+5.0%
2023$6,478+2.9%
2022$6,293+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$67,000
DeedBook 1281, Page 861

Property Built

Built

Year Built: 1978