Skip to content

3267 Swan DrVineland, NJ 08361

Built 1971

Last Sale Price
$61,500
Last Sale Date
Sep 3, 1974

Property Information

Block6411
Lot15
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,336
Acreage0.71

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,200
19%
Improvement Value:$167,100
81%
Total Assessment$206,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,569+0.7%
2024$6,525+5.0%
2023$6,216+2.9%
2022$6,038+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$61,500
DeedBook 1226, Page 1053

Property Built

Built

Year Built: 1971