Skip to content

2374 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 1967

Last Sale Price
$55,000
Last Sale Date
Mar 26, 1982

Property Information

Block6407
Lot9
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,789
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,400
21%
Improvement Value:$143,600
79%
Total Assessment$182,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,795+0.7%
2024$5,757+5.0%
2023$5,484+2.9%
2022$5,327+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 1417, Page 347

Property Built

Built

Year Built: 1967