Skip to content

2294 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 1973

Last Sale Price
$32,500
Last Sale Date
Aug 13, 1973

Property Information

Block6407
Lot2
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,348
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,600
22%
Improvement Value:$136,700
78%
Total Assessment$175,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,082+0.7%
2024$5,045+5.5%
2023$4,782+3.3%
2022$4,631+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$32,500
DeedBook 1212, Page 818

Property Built

Built

Year Built: 1973