Skip to content

2404 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 1971

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Oct 29, 1992

Property Information

Block6407
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page0064

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,806
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,600
22%
Improvement Value:$147,400
78%
Total Assessment$188,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,986+0.7%
2024$5,946+5.0%
2023$5,664+2.9%
2022$5,503+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 1975, Page 210

Property Built

Built

Year Built: 1971