Skip to content

2380 Quail StVineland, NJ 08361

Built 1969

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 16, 1980

Property Information

Block6408
Lot4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,261
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,200
29%
Improvement Value:$99,700
71%
Total Assessment$139,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,454+0.7%
2024$4,425+5.0%
2023$4,215+9.6%
2022$3,845+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1969