Skip to content

3405 Swan DrVineland, NJ 08361

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 25, 2007

Property Information

Block6411
Lot25
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,326
Acreage0.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,800
21%
Improvement Value:$149,100
79%
Total Assessment$188,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,015+0.7%
2024$5,975+5.0%
2023$5,692+2.9%
2022$5,529+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975