Skip to content

2453 Fruit StVineland, NJ 08361

Built 1967

Last Sale Date
May 2, 2067

Property Information

Block6411
Lot1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,588
Acreage0.54

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,700
22%
Improvement Value:$154,200
78%
Total Assessment$196,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,019+0.7%
2024$5,978+5.2%
2023$5,683+3.1%
2022$5,513+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967