Skip to content

2977 Lisbon LnVineland, NJ 08361

Built 1968

Last Sale Price
$169,000
Last Sale Date
Apr 12, 2007

Property Information

Block6910
Lot28
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class16
Description1S-F-1AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,583
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,600
18%
Improvement Value:$102,200
82%
Total Assessment$124,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,974+0.7%
2024$3,947+5.0%
2023$3,760+2.9%
2022$3,653+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$169,000
DeedBook 4022, Page 6930

Property Built

Built

Year Built: 1968