Skip to content

3207 Swan DrVineland, NJ 08361

Built 1983

Last Sale Price
$10,000
Last Sale Date
May 2, 1983

Property Information

Block6411
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,232
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,300
24%
Improvement Value:$121,900
76%
Total Assessment$160,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,101+0.7%
2024$5,067+5.0%
2023$4,827+2.9%
2022$4,689+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 1461, Page 119

Property Built

Built

Year Built: 1983