Skip to content

2455 Bayberry LnVineland, NJ 08361

Built 2002

Last Sale Price
$158,000
Last Sale Date
Feb 15, 2002

Property Information

Block6411
Lot52
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class17
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,552
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,600
25%
Improvement Value:$149,700
75%
Total Assessment$198,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,314+0.7%
2024$6,272+5.0%
2023$5,975+2.9%
2022$5,804+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$158,000
DeedBook 2569, Page 138

Property Built

Built

Year Built: 2002