Skip to content

2931 Thornhill RdVineland, NJ 08361

Built 1998

Last Sale Date
Oct 27, 2006

Property Information

Block6411
Lot54
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class17
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,112
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,600
23%
Improvement Value:$177,200
77%
Total Assessment$229,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,317+0.7%
2024$7,269+5.0%
2023$6,924+2.9%
2022$6,726+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4012, Page 7337

Property Built

Built

Year Built: 1998