Skip to content

2363 Conley DrVineland, NJ 08361

Built 1990

Last Sale Price
$305,800
Last Sale Date
Nov 26, 2008

Property Information

Block6501
Lot14
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page65

Building Details

Building Class17
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,029
Acreage1.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,900
15%
Improvement Value:$291,200
85%
Total Assessment$343,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,924+0.7%
2024$10,852+5.0%
2023$10,338+2.9%
2022$10,043+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$305,800
DeedBook 4051, Page 7654

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$210,381
DeedBook 1813, Page 282