Skip to content

3692 Conley DrVineland, NJ 08361

Built 1994

Last Sale Price
$35,000
Last Sale Date
Sep 22, 1992

Property Information

Block6501
Lot21
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page0065

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,373
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,500
15%
Improvement Value:$303,500
85%
Total Assessment$356,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,335+0.7%
2024$11,260+5.0%
2023$10,726+2.9%
2022$10,420+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1994

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 1963, Page 256