Skip to content

3678 Conley DrVineland, NJ 08361

Built 1992

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Aug 30, 2007

Property Information

Block6501
Lot22
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page0065

Building Details

Building Class17
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,766
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,500
18%
Improvement Value:$234,900
82%
Total Assessment$286,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,119+0.7%
2024$9,059+5.0%
2023$8,629+2.9%
2022$8,383+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$330,000

From:

To:

Sq Ft2,896DeedBook 4031, Page 2783Recorded8/31/2007

Property Sale

Sale
$219,456
DeedBook 1961, Page 301

Property Built

Built

Year Built: 1992