Skip to content

3703 Conley DrVineland, NJ 08361

Built 1989

Last Sale Price
$235,782
Last Sale Date
Aug 25, 1989

Property Information

Block6501
Lot27
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page65

Building Details

Building Class17
Description1.5S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,408
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,900
16%
Improvement Value:$269,900
84%
Total Assessment$319,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,182+0.7%
2024$10,115+5.0%
2023$9,636+2.9%
2022$9,361+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$235,782
DeedBook 1804, Page 11

Property Built

Built

Year Built: 1989