Skip to content

3787 Brookhaven DrVineland, NJ 08361

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 3, 2013

Property Information

Block6503
Lot16
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page65

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,570
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,000
21%
Improvement Value:$120,500
79%
Total Assessment$152,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,856+0.7%
2024$4,824+5.0%
2023$4,595+2.9%
2022$4,464+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$189,900
DeedBook 2735, Page 337

Property Built

Built

Year Built: 1965