Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2584 Panther RdVineland, NJ 08361
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 24, 2018
Property Information
Block6503
Lot40
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page65
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.88
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$44,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$44,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,426 | +0.6% |
| 2024 | $1,417 | +5.0% |
| 2023 | $1,350 | +2.9% |
| 2022 | $1,311 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.