Skip to content

2448 Brookhaven DrVineland, NJ 08361

Built 1975

Last Sale Price
$39,900
Last Sale Date
Oct 28, 1975

Property Information

Block6506
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page65

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,338
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,600
23%
Improvement Value:$114,700
77%
Total Assessment$148,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,722+0.7%
2024$4,691+5.0%
2023$4,468+2.9%
2022$4,341+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$39,900
DeedBook 1241, Page 1025

Property Built

Built

Year Built: 1975