Skip to content

2390 Conley DrVineland, NJ 08361

Built 1992

Last Sale Price
$157,000
Last Sale Date
Feb 4, 1994

Property Information

Block6507
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page0065

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,276
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,800
14%
Improvement Value:$188,800
86%
Total Assessment$220,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,024+0.7%
2024$6,978+7.9%
2023$6,469+2.9%
2022$6,284+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$157,000
DeedBook 2042, Page 313

Property Built

Built

Year Built: 1992