Skip to content

3737 Wexley WayVineland, NJ 08361

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 2, 2010

Property Information

Block6507
Lot4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,292
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,800
18%
Improvement Value:$162,500
82%
Total Assessment$198,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,314+0.7%
2024$6,272+5.0%
2023$5,975+2.9%
2022$5,804+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 1782, Page 243

Property Built

Built

Year Built: 1989