Skip to content

2190 Union RdVineland, NJ 08361

Built 1971

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Feb 16, 2007

Property Information

Block6603
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page66

Building Details

Building Class16
Description1S-F-2
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,866
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,200
19%
Improvement Value:$104,400
81%
Total Assessment$129,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,126+0.7%
2024$4,099+5.0%
2023$3,905+2.9%
2022$3,793+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 4019, Page 3789

Property Built

Built

Year Built: 1971