Skip to content

2090 Union RdVineland, NJ 08361

Built 1971

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
Jul 22, 1971

Property Information

Block6603
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page66

Building Details

Building Class16
Description1S-F-2
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,734
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,200
19%
Improvement Value:$106,000
81%
Total Assessment$131,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,927+0.7%
2024$3,900+5.3%
2023$3,703+3.1%
2022$3,590+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$20,000
DeedBook 1184, Page 176

Property Built

Built

Year Built: 1971