Skip to content

2150 Union RdVineland, NJ 08361

Built 1971

Last Sale Price
$258,000
Last Sale Date
Apr 2, 2021

Property Information

Block6603
Lot9
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page66

Building Details

Building Class16
Description1S-F-2
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,094
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,200
18%
Improvement Value:$117,600
82%
Total Assessment$142,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,547+0.7%
2024$4,517+5.0%
2023$4,303+2.9%
2022$4,180+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$258,000
Sq Ft2,094DeedBook 4207, Page 3977Recorded4/6/2021

Property Built

Built

Year Built: 1971