Skip to content

2672 S Main RdVineland, NJ 08360

Built 1925

Last Sale Date
Jun 5, 2058

Property Information

Block6701
Lot40
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page67

Building Details

Building Class16
Description1.75S-CB-1UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,320
Acreage0.48

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,000
23%
Improvement Value:$106,200
77%
Total Assessment$137,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,368+0.7%
2024$4,340+5.0%
2023$4,134+2.9%
2022$4,016+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$65,000
DeedBook 4074, Page 9356

Property Built

Built

Year Built: 1925