Skip to content

2479 S Main RdVineland, NJ 08360

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 18, 2067

Property Information

Block6801
Lot89
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page68

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,672
Acreage2.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,300
31%
Improvement Value:$104,300
69%
Total Assessment$151,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,827+0.7%
2024$4,795+5.0%
2023$4,568+2.9%
2022$4,437+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 1116, Page 133

Property Built

Built

Year Built: 1900