Skip to content

2757 Perna LnVineland, NJ 08361

Built 2007

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
May 13, 2021

Property Information

Block6901
Lot124
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class16
Description1S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,994
Acreage0.9

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,500
17%
Improvement Value:$222,400
83%
Total Assessment$266,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,248+0.7%
2024$8,192+1.9%
2023$8,042+19.0%
2022$6,756+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$325,000
Sq Ft1,994DeedBook 4209, Page 4777Recorded5/17/2021

Property Sale

Sale
$267,000
DeedBook 4034, Page 6423

Property Built

Built

Year Built: 2007