Skip to content

2755 S Lincoln AveVineland, NJ 08361

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 26, 2010

Property Information

Block6901
Lot162
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.61

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$145,300
14%
Improvement Value:$900,000
86%
Total Assessment$1,045,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$33,282+0.7%
2024$33,063+5.0%
2023$31,495-6.0%
2022$33,523+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 2749, Page 192