Skip to content

2476 Cavallo DrVineland, NJ 08361

Built 1996
Church/Charitable

Last Sale Price
$105,850
Last Sale Date
Nov 5, 1996

Property Information

Block6901
Lot21
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,404
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,600
29%
Improvement Value:$121,500
71%
Total Assessment$170,100

Sale
$105,850
DeedBook 2206, Page 240

Property Built

Built

Year Built: 1996