Skip to content

2675 London LnVineland, NJ 08361

Built 2018

Last Sale Price
$290,000
Last Sale Date
Dec 21, 2018

Property Information

Block6901
Lot44
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-2AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,500
18%
Improvement Value:$227,700
82%
Total Assessment$277,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,826+0.7%
2024$8,768+5.0%
2023$8,352+2.9%
2022$8,114+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$290,000

From:

To:

DeedBook 4175, Page 4115Recorded1/9/2019

Property Sale

Sale
$61,000

From:

To:

DeedBook 4162, Page 9187Recorded1/31/2018

Property Built

Built

Year Built: 2018