Skip to content

3013 Daldon LnVineland, NJ 08361

Built 1970

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 9, 2025

Property Information

Block6901
Lot87
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page69

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,644
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,500
25%
Improvement Value:$129,800
75%
Total Assessment$172,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,236+0.7%
2024$5,200+5.2%
2023$4,941+3.1%
2022$4,793+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$240,000
DeedBook 4015, Page 3551

Property Built

Built

Year Built: 1970