Skip to content

2668 London LnVineland, NJ 08361

Built 2017

Last Sale Price
$299,900
Last Sale Date
Jan 15, 2018

Property Information

Block6909
Lot9
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-2AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage2,552
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,400
18%
Improvement Value:$235,000
82%
Total Assessment$285,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,087+0.7%
2024$9,027+5.0%
2023$8,599+2.9%
2022$8,354+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$299,900

From:

To:

Sq Ft2,552DeedBook 4163, Page 6032Recorded2/22/2018

Property Sale

Sale
$61,000

From:

To:

DeedBook 4150, Page 7080Recorded3/2/2017

Property Built

Built

Year Built: 2017