Skip to content

2816 Wendy LnVineland, NJ 08360

Built 1964

Last Sale Price
$48,000
Last Sale Date
Sep 23, 1980

Property Information

Block7101
Lot9
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page71

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,223
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,000
22%
Improvement Value:$114,000
78%
Total Assessment$147,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,680+0.7%
2024$4,650+5.0%
2023$4,429+2.9%
2022$4,303+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$48,000
DeedBook 1357, Page 101

Property Built

Built

Year Built: 1964