Skip to content

2983 S East BlvdVineland, NJ 08360

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$40,000
Last Sale Date
Apr 16, 2015

Property Information

Block7101
Lot92
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page71

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$3,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$99+1.0%
2024$98+5.0%
2023$93+2.9%
2022$91+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$40,000

From:

To:

DeedBook 4128, Page 7821Recorded5/21/2015